پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هشدار برای مخربین جنگل
بازدید : 215 6 آبان 1398 ساعت 8:46 شماره :65635

هشدار برای مخربین جنگل

 به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه

تیمور بلینی رئیس  منابع طبیعی شهرستان هرسین از کشف  انبار ذغال در حومه شهر خبر داد.

وی گفت برابر گزارش واصله در خصوص نگهداری و فروش ذغال درخت جنگلی بلوط  در یکی از محله های سطح شهرستان هرسین، پرسنل یگان حفاظت اداره منابع طبیعی پس از هماهنگی با دادستانی  و اخذ مجوز ورود به منزل سریعا به محل اعزام  و تعداد 150 کیسه ذغال کشف و ضبط گردید و برای عاملان پرونده تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع گردید.

وی افزود  منابع طبیعی به عنوان حافظ سرمایه های ملی مردم با جدیت با مخربین طبیعت برخورد خواهد کرد تا جنگل ها و مراتع که سرمایه ملی  و متعلق به تمامی نسل ها هستند از چنگال این سودجویان دور بمانند .

سیروس صفری روابط عمومی اداره کل در این خصوص گفت عاملان تخریب جنگل ، حمل کنندگان ، عوامل نگهداری  و یا فروش ذغال تهیه شده از درختان جنگلی گفت این اشخاص به هیچ عنوان از چنگال قانون در امان نخواهند بود و یگان حفاظت منابع طبیعی در سراسر استان با جدیت با این هنجار شکنان سرمایه های ملی برخورد خواهد کرد تا مانعی باشد برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی به عنوان بستر حیات کشور.

صفری در خاتمه از تمامی مردم به عنوان همیاران طبیعت نام برد و اضافه کرد با توجه به اینکه منابع طبیعی متعلق به تمامی نسل هاست مردم نیز باید در حفظ ، احیاء و توسعه منابع طبیعی کوشا باشند و میتوانند با شماره گیری تلفن 1504 پل ارتباطی یگان حفاظت اداره کل با مردم ما را از تخلفات و سایر مشکلات در زمینه منابع طبیعی باخبر سازند.