به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه

 به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه

پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز عملیات کشت گیاهان دارویی در شهرستان کنگاور
بازدید : 125 16 آبان 1398 ساعت 9:17 شماره :65965

آغاز عملیات کشت گیاهان دارویی در شهرستان کنگاور

 به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه

در راستای اجرای طرح کشت گیاهان دارویی  و خوراکی در سطح مراتع از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با عنوان مدیریت بوم سازگان زاگرس با اجرای عملیات  بیولوژیک کشت گیاهان دارویی در سطح 50 هکتار ار اراضی مستعد منابع طبیعی روستای بردینه سادات از توابع شهرستان کنگاور و با حضور جوامع محلی و همکاران اداره بهره برداری منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه آغاز گردید.

 گیاهان دارویی در ایران قدمتی دیرینه دارند و در گذشته برای انواع بیماری‌ها از آنها استفاده می‌شد. ضمادهای بسیاری نیز از این گیاهان وجود دارد. هنوز هم برخی از داروها با منشاء گیاهی تولید شده و به بهره برداری می رسد علاوه بر این به دلیل جغرافیای استان کرمانشاه امكان كاشت و تولیدانواع گیاهان در گوشه و كنار استان در همه فصول وجود دارد.

 تولید گیاهان دارویی خود به منزله به كارگیری و فعال‏سازی ظرفیت‏های نهفته در كشور و استفاده از توان سرزمینی است. ایران رویشگاه اصلی بسیاری از گونه‌های دارویی با ارزش می‏باشد كه سازگاری مناسبی با محیط داشته و عملكرد و مواد موثره نسبتاً بالایی دارند و از نظر درآمد و اشتغال مقرون به صرفه هستند.

لازم به ذکر است اجرای این طرح ها ضمن کسب درآمد برای بهره برداران و کشاورزان موجب بهبود و اصلاح گیاهان مرتعی محل می گردد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :