پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 10 گونه گیاه دارویی نادر در 3000 هکتار از منابع طبیعی کرمانشاه کشت می‌شود
بازدید : 18 4 آذر 1398 ساعت 10:51 شماره :66547

10 گونه گیاه دارویی نادر در 3000 هکتار از منابع طبیعی کرمانشاه کشت می‌شود
 به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: 3 هزار هکتار از زمین‌ها منابع طبیعی کرمانشاه، در طرح کشت گیاهان دارویی زیر کشت 10 نوع از این گیاهان که در معرض خطر نابودی قرار گرفته، می‌رود.  

انشااله کولانی از گیاهان دارویی به عنوان منابعی ارزشمند یاد کرد و اظهار داشت: این دسته از گیاهان علاوه بر مصرف خوراکی در حوزه پزشکی هم کاربرد دارند.

وی از احیای 10 گونه گیاهی در استان طی سال‌جاری که در خطر نابودی در سال‌های اخیر قرار گرفته، خبر داد و افزود: پس از نخستین بارش‌های پاییزی کشت و احیای این گونه‌های ارزشمند که شامل زیره، ریواس، چویر (چنور)، آویشن، آنغوره،کندل کوهی(زو)، علف گاوزبان، کنگر، ریواس، باریجه و آوندل(گنور) است در شهرستان‌های استان کرمانشاه آغاز شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه یادآور شد: این گیاهان وحشی سال‌هاست مورد بهره‌برداری بی‌رویه قرار می‌گیرد که برای احیای آن‌ها قرار است، 3 هزار هکتار از زمین‌های منابع طبیعی استان با حمایت منابع طبیعی و از محل صندوق توسعه ملی زیر کشت این 10 نوع گیاه دارویی برود.

کولانی گفت: کرمانشاه رویشگاه 208 گونه گیاه خوراکی و دارویی است که بهره‌برداری از آن‌ها موجب اشتغال فصلی و درآمدزایی برای روستائیان می‌شود.

وی تصریح کرد: کاشت این گیاهان دارویی موجب نفوذ‌پذیری آب در خاک، احیای طبیعت و جلوگیری از فرسایش خاک می‌شود.

Image result for آویشن"

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :