به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه  به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش 30 درصدی حریق در جنگل‌های کرمانشاه
بازدید : 17 6 آذر 1398 ساعت 12:0 شماره :66616

کاهش 30 درصدی حریق در جنگل‌های کرمانشاه

 به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از کاهش بیش از 30 درصدی حریق در جنگل‌های استان در سال جاری خبر داد.  

فرشید سنجری اظهار کرد: اولویت اصلی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه حفاظت و حراست از منابع طبیعی به عنوان سرمایه های خدادادی است که در این راستا هم در حوزه مراقبت و هم در حوزه احیا اقدامات در خور توجهی در استان صورت می‌گیرد.

سنجری اضافه کرد: به منظور کنترل حریق به ویژه حریق در عرصه های جنگلی استان با بررسی های دقیق صورت گرفته در مورد آتش‌سوزی‌های رخ داده در پنج سال گذشته، 110 نقطه در استان کرمانشاه به عنوان نقاط بحرانی حریق شناسایی شده و اقدامات پیشگیرانه در هریک از این مناطق با توجه به دلایل وقوع حریق در سنوات گذشته انجام گرفته است.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه افزود: با اقدامات خوب صورت گرفته در راستای مقابله با حریق در عرصه های جنگلی استان، خوشبختانه در سال جاری شاهد کاهش چشمگیر حریق در مناطق جنگلی استان از نظر سطوح دچار حریق در مقایسه با سال گذشته بودیم.

سنجری افزود: سال گذشته 9 فقره حریق به مساحت 24 هکتار در مناطق جنگلی استان کرمانشاه رخ داد که امسال این آمار به هفت فقره با مساحت 16 هکتار کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: امسال از نظر تعداد حریق های رخ داده کاهش 30 درصدی و از نظر سطوح حریق هم کاهش 33 درصدی را در مناطق جنگلی استان شاهد بودیم.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اشاره ای هم به آمار کلی آتش سوزی های رخ داده در عرصه های منابع طبیعی استان در سال جاری داشت و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 61 فقره حریق در منابع طبیعی استان رخ داده که در مجموع 164 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی استان طعمه حریق شده است.

 به گفته سنجری سال گذشته در مجموع 21 فقره حریق در منابع طبیعی استان رخ داده بود و 64 هکتار از مناطق جنگلی و مرتعی  استان در آتش سوخت.

سنجری با اشاره به پایان حریق در عرصه های منابع طبیعی از آبان ماه به دلیل سرد شدن هوا و وقوع بارندگی‌ها، افزود: امسال بیشترین آتش سوزی های رخ داده در استان در مناطق جنگلی شهرستانهای دالاهو، کرمانشاه، پاوه و گیلانغرب بود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :