پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نشست مطبوعاتی مهندس کولانی و اصحاب رسانه با موضوع نهضت درختکاری مشارکتی برای ایرانی سرسبز
بازدید : 135 9 آذر 1398 ساعت 14:14 شماره :66731

نشست مطبوعاتی مهندس کولانی و اصحاب رسانه با موضوع نهضت درختکاری مشارکتی برای ایرانی سرسبز
 

درآستانه برگزاری مراسم نهضت درختکاری مشارکتی برای ایرانی سرسبز

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با دعوت از اصحاب رسانه اقدام به برگزاری نشست مطبوعاتی به منظور انعکاس هر چه بیشتر برنامه نهضت نمود.

در این نشست که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد مهندس کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه با اشاره به اقدامات عملیاتی از محل صندوق توسعه ملی در سال 97 گفت تمامی اقدامات صد در صد انجام شده که نتایج مطلوب آن را همگان در اسفند 97 و بهار 98 در حالی که در بیشتر استان ها کشور با تهدید سیل مواجه بودند را دیدند.

در سال 98 این اعتبارات به دو برابر افزایش یافت که برای اجرای این طرح ها در 14 شهرستان با 20 حوزه آبخیز عرصه کارهای مکانیکی ،بیو مکانیک ، بیولوژیک، و مدیریتی بود که خوشیختانه این اقدامات هم در کمترین زمان به اتمام رسید تنها در بعضی از موارد رشد 80 درصدی داریم که تا پایان آذر به اتمام خواهند رسید.

مهندس کولانی در ادامه گفت 14 آذر همزمان با سراسر کشور در محل منطقه حفاظت شده چالابه نهضت درختکاری مشارکتی برای ایرانی سرسبز برگزار خواهد شد که شما اصحاب رسانه باید زبان گویای طبیعت باشید و اطلاع رسانی و کشاندن مردم به عرصه را در اولویت فعالیت های خود قرار دهید چرا که همیشه شما همراه و همیار طبیعت بوده اید.

وی در خاتمه تعداد نهالی که کشت خواهد شد را 842000 اصله و بذری که کشت خواهد شد را 17300 کیلوگرم ذکر کرد که در عرصه ای به مساحت 3482 هکتار به دست توانای مردم در قالب پیمان و مشارکت در دل زمین جای می گیرند که توسعه جنگل و مراتع را در پیش دارد.