مانور مشترک شهرستانهای سنقر و صحنه با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی  مانور مشترک شهرستانهای سنقر و صحنه با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مانور مشترک شهرستانهای سنقر و صحنه با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی
بازدید : 105 24 تير 1400 ساعت 9:25 شماره :87152

مانور مشترک شهرستانهای سنقر و صحنه با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی

 مانور مشترک شهرستانهای سنقر و صحنه با موضوع پیشگیری و اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی
🅾️ این مانور توسط ادارات منابع طبیعی سنقر و صحنه برنامه ریزی و با حضور ستاد مدیریت بحران دو شهرستان بویژه معاونتهای محترم فرمانداری و اعضاء مربوطه با هدف حفظ آمادگی نیروهای حفاظتی، تمرین هماهنگی و استفاده از ظرفیت شهرستانهای همجوار بعنوان شهرستان معین در حوادث غیر مترقبه، طبق سناریوی از پیش طراحی شده به شرح ذیل، اجرایی گردید.

🅾️ با بروز حریق در حوزه استحفاظی شهرستان صحنه و اطلاع از آن توسط دیده بانهای مستقر در منطقه، نیروهای اداره منابع طبیعی و دیده بانهای شهرستان صحنه عازم منطقه شده و مشغول اطفاء حریق گردیدند. با توجه به وزش باد و گسترش حریق، توسط معاونت محترم فرمانداری صحنه (دکتر رستمی) بعنوان فرمانده میدان با مدیریت بحران شهرستان سنقر (معاونت محترم فرمانداری سنقر جناب مهندس ابوالفتحی) بعنوان شهرستان معین تماس حاصل شده و درخواست همکاری و اعزام نیرو و امکانات شهرستان همجوار تقدیم گردید.

🅾️نیروهای حفاظتی شهرستان سنقر با همراهی مدیریت بحران با وصول درخواست با امکانات لازم در منطقه حضور یافته و نسبت به عملیات اطفاء حریق اقدام نمودند. در این مانور از ظرفیت نیروهای مردمی نیز استفاده شد و افراد محلی با اعزام یکدستگاه تراکتور با ایجاد آتش بر نقش خود را ایفاء نمودند. پس از هم افزایی بوجود آمده حریق کنترل گردید. در ادامه با توجه به مصدومیت احدی از نیروها، امدادگران هلال احمر وارد عرصه شده و ضمن امدادرسانی آموزش های لازم در زمان مواجهه با حوادث مشابه به کلیه حاضرین ارائه گردید. در پایان و پس از اطفا حریق، تعدادی از دیده بانها در منطقه مستقر شدند تا از بروز حریق مجدد جلوگیری نموده و عملیات پایش و کنترل را اجرایی نمودند.

❇️روابط عمومی ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های سنقر و صحنه❇️