تهیه و تنظیم خبر: روابط عمومی
برگزاری جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران در فرمانداری شهرستان صحنه (با موضوعیت اطفای حریق)

تاریخ انتشار : 1401/03/11 - ساعت انتشار: ١٢:٢٩ - گروه خبری : اخبار شهرستان

در این جلسه که با حضور فرماندار و معاونین ایشان، رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان صحنه و دیگر ادارات عضو ستاد برگزار شد ابتدا رستمی معاون فرماندار با اشاره به نیازمندی های شهرستان و اهمیت امر پیشگیری از حریق به این امر اشاره داشت که در بحث حریق منابع طبیعی کلیه دستگاه ها مکلفند که در زمان حریق همگام با نیروهای منابع طبیعی در عملیات اطفا شرکت کنند و نیروهای هلال احمر نیز پشتیبانی کاملی از نیروهای حاضر در عملیات داشته باشند.

معاون فرماندار شهرستان صحنه با تشکر ویژه از نیروهای منابع طبیعی عملکرد اداره منابع طبیعی را در بحث ساماندهی و اطفای حریق در سال گذشته قابل قبول ذکر کرد و افزود که انشاالله امسال نیز این روند مطلوب ادامه داشته باشد
سپس مهندس ملکی با ذکر اقدامات پیشگیرانه انجام شده توسط منابع طبیعی در بحث حریق دلایل ایجاد حریق در مراتع را با بیان اولویت ها تشریح نمودند و همچنین اشاراتی به راههای پیشگیری از ایجاد حریق در عرصه های منابع طبیعی اشاره داشتند و به لزوم کمک و مساعدت کلیه ادارات اجرایی شهرستان و ارگانهای نظامی و انتظامی تاکید داشتند و یکی از مهم ترین عوامل آتش سوزی در شهرستان را آتش زدن پسچر مزارع عنوان کرده و افزودند که منابع طبیعی به شدت با افرادی که این کار را انجام دهند برخورد خواهد کرد .
مهندس ملکی افزودند ادارات سطح شهرستان نیز هرکدام می‌توانند با تشکیل روزشمار در طول روزهای هفته و در صورت لزوم به ما در امر اطفای حریق کمک برسانند.
 
در خاتمه دکتر زنگنه تبار فرماندار شهرستان صحنه مطالبی در خصوص اهمیت منابع طبیعی و ضرورت حفظ آن را بیان نموده و این امر را وظیفه همه ادارات و ارگانهای نظامی و انتظامی برشمردند. 
 فرماندار شهرستان صحنه عنوان کردند بایستی با استفاده از تمام پتانسیل های موجود در سطح شهرستان در ابتدا از به وجود آمدن حریق پیشگیری کنیم و در صورت حریق نیز با بسیج همگانی تمامی نیروها در کمترین زمان ممکن آن را اطفا کنیم .
همچنین مقرر گردید اداره راهداری نیز همچنان عملیات تیغه زنی را در حاشیه بزرگراه و جاده های اصلی،گردنه بیدسرخ ،جنگلکاریهای سنواتی شهرستان و حاشیه جاده های فرعی در نقاط حساس انجام دهد.
                                                                                                                    روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان صحنه
 
 
 
نسخه چاپی

ارسال به دوست

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج